Niedziela Zesłania Ducha Świętego ( 9 VI 2019 )

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 9:30 uroczysty hymn do Ducha świętego. Dzisiaj kończy się w liturgii okres wielkanocny. Po południu o godz. 18:00 Msza święta w starym kościele.  

Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7:00, 9:30 i 18:00. Wszystkie Msze święte w nowym kościele.

We wtorek wsp. Św. Barnaby, apostoła.

W środę wsp. błogosławionych męczenników ks. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy.

W czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.  Również w czwartek wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i dr Kościoła. Wieczorem o godz. 18:00 Nabożeństwo fatimskie. Na Nabożeństwo szczególnie zapraszamy w ramach dziękczynienia za Sakrament Bierzmowania młodzież kl. VIII i III Gimn. wraz z Rodzicami.

W piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – w naszej Archidiecezji kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

 

Serdeczne Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za „dar ołtarza” dla ks. Kardynała, który przekaże go na Centrum Jana Pawła II. Również gorące podziękowania dla księży wikariuszy, którzy przygotowywali młodzież do Sakramentu Bierzmowania.

 

W przyszłą niedzielę jak Pan Bóg pozwoli będziemy przeżywać naszą Parafiadę. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Prosimy o włączenie się w przygotowanie. Gdyby ktoś zechciał upiec ciasta, będziemy ogromnie wdzięczni. Można je będzie przywieźć w przyszłą niedzielę na spotkanie między godz. 14:30 a 15:00 bezpośrednio pod nowy kościół. Wszystkie datki zebrane w tym dniu będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszym starym kościele.

 

ks.Proboszcz