Niedziela Trójcy Św.

KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Próba liturgiczna dzieci przed przyjęciem I Komunii świętej: Poniedziałek 8.06.2020  godz. 16.00 – 3A  godz.  16.45 – 3B

• W wtorek – dalsza część próby :    16.00 – 3C  godz. 16.45 – 3 Grabie
  • W środę- po Mszy św. wieczornej spotkanie Lektorów i Ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała. Próba scholi środa godz. 15.00
  • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
  • W piątek- wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego prezbitera towarzyszy
  • W sobotę- wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • Boże Ciało to Święto, które przede wszystkim skłania do głębokiej refleksji nad prawdziwą obecnością Jezusa Chrystusa w Sakramencie Eucharystii. Msze święte w naszym kościele odprawimy tego dnia w porządku niedzielnym 7:30, 9:30, 11:00 i 18:00 z wyjątkiem, kiedy nie będzie Mszy o 12,30. Natomiast o godz. 11,00 odprawiona będzie Msza święta po której pójdziemy z procesją do czterech ołtarz.
  • Po konsultacji z kurią, i policją, w tym roku procesja Bożego Ciała będzie prowadzić wokół kościoła, na terenie parafialnym. Będzie miała skromniejszą oprawę, podobnie jak wszystkie nasze świąteczne obchody w ostatnich tygodniach. Musimy zachować wymagania dotyczące maseczek oraz odległości, co będzie przy tej okazji skrupulatnie sprawdzane, także z powodu braku limitów ilościowych. Zapraszamy do udziału parafian, w tym osoby dorosłe niosące chorągwie, feretrony i baldachim. Natomiast udział dzieci pozostawiamy roztropnej decyzji i woli rodziców. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz mieszkańców- Grabia, II ołtarz mieszkańców- Kępanowa,  III ołtarz mieszkańców  –  Kobylca, IV mieszkańców- Lubomierza. Ołtarze są zlokalizowane wokół kościoła.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy na codzienną procesję po Mszy św. o godz. 18:00 w ramach Oktawy tej Uroczystości. W czasie procesji w oktawie będziemy śpiewać litanię do Serca Jezusa.
  • Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będziemy obchodzić jubileusz 25 lecie kapłaństwa ks. Tomasza. Wdzięczni za dar jego kapłaństwa otoczmy go modlitwą i życzliwością. Niech nasza obecność wyrazi się przez życzenia  i  komunię św. w jego intencji.

PRASA KATOLICKA

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

INNE

Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w kopercie na ołtarz i ambonę w zabytkowym kościele.  Kościół zabytkowy jest otwarty można zobaczyć jakiego blasku, piękna i majestatu nabrało prezbiterium.