Niedziela Palmowa 2020 r.

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 • Nie ustawajmy w modlitwie i w nadziei. Przyjmijmy wszystkie ograniczenia państwowe i kościelne ze zrozumieniem, gdyż służą one bezpieczeństwu naszemu i naszych najbliższych.
 • Ufamy, że wkrótce będzie znowu możliwe spotkanie w pełnym kościele, ale na razie musimy się wszyscy wykazać wielką odpowiedzialnością, by dotrwać w zdrowiu do tego czasu.
 • Dzisiaj błogosławienie Palm tylko przy grupie 5 osób w kościele. I tak wobec obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych tylko 5 osób uczestniczy w liturgii, przez cały wielki Tydzień.  Zachęcamy do pozostania w domu i po przez telewizje. Internet, radio uczestniczyć w  tej wielkiej modlitwie Triduum Sacrum.
 • Wielki CzwartekLITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ o 18.00, po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Możliwość spowiedzi świętej od godz. 19.30 do 22.00
 • Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od g15.00 rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek obowiązuje post  ścisły

LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczniemy o godz. 18:00          

Po wieczornej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja    do godz. 22.00

 • Wielka Sobota – Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 15.00
 • Święcenie pokarmów nie będzie. Można pobrać sobie modlitwę błogosławienia pokarmów przed śniadaniem  wielkanocnym z internetu , z naszej stronie parafialnej, albo  ze stolika z gazetami wydrukowaną.  Zaleca się zachowanie w tym dniu postu.
 • LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpoczniemy o 18.00.
  Nie będzie  poświęcenie ognia , nie będzie procesji rezurekcyjnej
 • Jeśli obecnie obowiązujące przepisy nie ulegną zaostrzeniu w Niedzielę Wielkanocną w Mszy św. będzie mogło uczestniczyć do 50 osób. Będziemy wtedy odprawiać Msze św. dla takiej grupy w kościele. I tak będą dodatkowe Msze św. 6.00;15.00;.16.30 przy zachowaniu porządku niedzielnego.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

     Msza św.  6.00; 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 15.00; 16,30; 18.00

Drugi dzień świąt bez dodatkowych Mszy św. wszystko tak jak w porządku niedzielnym: 7.30;9.30;11.00;12.30;18.00


Jest nowy numer  telefonu komórkowego  do parafii: 889107343

Bardzo dziękujemy za ofiary jakie spływają na konto na utrzymanie parafii. Dziękujemy za ofiarę 3 tys. złotych  darczyńcami. Bóg zapłać

Jako Wasi kapłani obiecujemy nieustającą modlitwę w intencji całej wspólnoty i każdego z Was z osobna.


WSPARCIE DLA PARAFII

 • W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zwracamy się z prośbą o wsparcie dla naszej Parafii, abyśmy mogli opłacić bieżące rachunki, zakupić niezbędne środki odkażające itp. Ofiary można składać do skarbonki w kościele, znajdującej się  na  stoliku z gazetami, wpłacać na konto parafialne tradycyjnym przelewem,  lub bankowością elektroniczną.
 • Za wszystkie ofiary złożone na pokrycie bieżących rachunków i bieżących opłat składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Rozprowadzane są baranki wielkanocne . Ofiara za baranka 6 zł. które odprowadzamy  do centrali Caritas Archidiecezji. Natomiast  4 zł z  10 zł pozostaje dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej w kasie Parafialnego Zespołu Caritas.   Uczestnicząc w tej  akcji uczymy się miłosierdzia i ofiary. Dzielimy się z potrzebującymi szczególnie w tym trudnym czasie.