Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.04.2022

Niedziela Palmowa

– Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczynamy „Wielki Tydzień”, czas pobożnej refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami w historii naszego zbawienia.

– Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i dekoracje „Ciemnicy” i „Bożego Grobu”. Jeśli ktoś ma życzenie, może złożyć jeszcze ofiarę na ten cel dzisiaj podczas Gorzkich Żali.

– Okazja do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze od poniedziałku do środy od godz. 6.30 do 7.30 i od 17.00 do 18.00.

Liturgia Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu w godzinach dopołudniowych Biskupi w kościołach katedralnych sprawują Mszę św. zwaną Mszą św. Krzyżma, w czasie której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie i święcone są oleje używane do sprawowania sakramentów.

Wieczorem o godz. 18.00 w naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja indywidualna do godz. 22.00.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który starajmy się zachować.

Od godz. 7.00 wznowienie adoracji Pana Jezusa.

o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia

o godz. 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św., lecz Liturgię składającą się z następujących części:

*Liturgia Słowa;

*Adoracja Krzyża;

*Komunia Święta;

Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do „Grobu Pańskiego” i całonocna adoracja przez rodziny naszej parafii w miarę możliwości wg. następującego porządku:

od godz. 21.00 Brzezowa;

od godz. 22.00 Grabie;

od godz. 23.00 Kępanów;

od godz. 24.00 Kobylec;

od godz. 1.00 Lubomierz;

od godz. 2.00 Łapanów;

od godz. 3.00 Ubrzeż;

od godz. 4.00 Wieruszyce;

od godz. 5.00 Wola Wieruszycka;

od godz. 6.00 Wolica;

od godz. 7.00 Boczów.

Naszych Strażaków gorąco prosimy o czuwanie przy Grobie Pańskim i o asystę podczas procesji rezurekcyjnej.

Wielka SobotaWigilia Paschalna

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 12.00 co 20 minut w kościele. Przy okazji święcenia zachęcamy do chwili osobistej adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

o  15.00 – Godzina Miłosierdzia.

o 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej, którą zakończy procesja Rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte w normalnym porządku.

– Z radością informujemy, że wczoraj podczas Mszy świętej w Sanktuarium  św. Jana Pawła II w Krakowie został pobłogosławiony do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii nasz Parafianin p. Dariusz Obruśnik. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, iż zadaniem Nadzwyczajnych Szafarzy jest pomoc w udzielaniu Komunii świętej podczas Mszy świętych, a przede wszystkim zanoszenie Komunii świętej do starszych i chorych w niedzielę i święta. W związku z tym zachęcamy do zgłaszania takich osób w zakrystii lub bezpośrednio u naszych Szafarzy p. Andrzeja i p. Dariusza.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne …