Niedziela Palmowa (14 IV 2019)

Dzisiaj o 16:30 Droga Krzyżowa, o 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień (Tydzień Męki Pańskiej). Zachęcamy gorąco do przeżywania Wielkiego Tygodnia, aby przygotować się jak najlepiej do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj i w najbliższych dniach zwłaszcza podczas Mszy św. rannych będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty dla wszystkich, którzy nie mogli w minioną środę skorzystać ze spowiedzi.

Porządek Nabożeństw Wielkiego Tygodnia:

NIEDZIELA PALMOWA:

Przed Mszą św. o godz. 11:00 gromadzimy się przed kościołem, gdzie nastąpi poświęcenie palm i procesja wokół kościoła z palmami na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Msze św. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę o 6:30 i 7:00 w starym kościele, o 18:00 w nowym kościele.

WIELKI CZWARTEK

W tym dniu obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. To dzień szczególnego dziękczynienia za dar Komunii św. i za dar Kapłaństwa. Rano Mszy św. nie będzie.

Godz. 18:00 – Liturgia Wielkiego Czwartku – Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do północy.

WIELKI PIĄTEK:

Dzień Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. Na adorację w ciągu dnia zapraszamy dzieci i młodzież klasami. Prosimy rodziców o mobilizację swoich dzieci do przyjścia na adorację.

Porządek adoracji:

8:00 – kl. III Gimn.                  13:00 – kl. IV

9:00 – kl. VIII                           14:00 – kl. III

10:00 – kl. VII                            15:00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

11:00 – kl. VI                             16:00 – kl. II, I i 0

12:00 – kl. V                              17:00 – Droga krzyżowa

Godz. 18:00 – Liturgia Wielkiego Piątku – na którą składa się:

• Liturgia Słowa Bożego
  • Adoracja Krzyża świętego
  • Komunia św.

Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i całonocna adoracja. Po zakończeniu Liturgii odśpiewamy 3 części Gorzkich Żali.

Porządek adoracji przy Grobie Bożym:

21:00 – adoracja Młodzieży z całej parafii                  3:00 – Boczów

22:00 – adoracja mieszkańców Łapanowa                 4:00 – Brzezowa

23:00 – Ubrzeż                                                              5:00 – Grabie

24:00 – Wieruszyce                                                       6:00 – Kępanów

1:00 – Wola Wieruszycka                                            7:00 – Kobylec

2:00 – Wolica                                                                8:00 – Lubomierz

WIELKA SOBOTA:

Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Grobie. Przychodząc do poświęcenia pokarmów pamiętajmy o modlitwie.

Poświęcenie pokarmów:

• w kościele: godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00
  • w Grabiu: godz. 11:00
  • w Kępanowie: godz. 11:30

Godz. 18:00 – Msza św. WIGILII WIELKANOCNEJ, na którą składają się:

• poświęcenie ognia i paschału
  • Orędzie wielkanocne i poświęcenie wody
  • odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
  • Msza św. i procesja rezurekcyjna

Prosimy o przygotowanie na procesję rezurekcyjną sztandarów, feretronów, figury Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku zapraszamy do niesienia M. B. Fatimskiej w czasie procesji mieszkańców Ubrzeży. Prosimy Panów Strażaków o adorację przy Grobie i udział w procesji.

Odwiedziny chorych przed świętami w najbliższą środę od godz. 8:30. Prosimy o zgłaszanie chorych. Warsztat Terapii Zajęciowej rozprowadza stroiki na stół wielkanocny.

Wczoraj został pobłogosławiony na nadzwyczajnego szafarza Komunii św. p.Andrzej Satoła. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

W środę próba asysty Lektorów o godz. 17.00 i 18.30. Na 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

Dzisiaj o godz. 19:00 w Domu Kultury spektakl „Szata”, na który serdecznie zaprasza Grupa Animusz.

Podziękowania: za koncert w ubiegłą niedzielę i Drogę Krzyżową w miniony piątek.

ks.Proboszcz