Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.04.2024

Niedziela Miłosierdzia Bożego

– Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Stosowne deklaracje są do zabrania ze stolika z gazetami;

– W najbliższą sobotę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie obchodzić będzie Jubileusz 75-lecia Szkoły. Wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 13.00 w intencji wszystkich pokoleń nauczycieli, uczniów i pracowników.

– W przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową w intencji Parafian o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi o. Bolesław Opaliński, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną Ołtarza, Chór parafialny, Grupę Wokalną i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci sypiące kwiaty, osoby do niesienia figurki Matki Bożej Fatimskiej i insygni. Z racji odpustu nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.

– Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej w piątek o godz. 18.30 w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Marię Zdebską i Jolantę Konopka – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…