Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.04.2022

Niedziela Miłosierdzia Bożego

– Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza święta wieczorna z  modlitwą za pomordowanych w Katyniu, a po Mszy zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Orkiestry Dętej z Sobolowa dla uczczenia ks. Jana Leona Ziółkowskiego i pozostałych męczenników katyńskich.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty, patrona Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego i naszego ks. Proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

we wtorek – liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski (przeniesiona z dnia 23 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy);

w piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła;

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci patrona naszego kościoła: Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Kanonik Tadeusz Jarzębak, obchodzący Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną Ołtarza, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci sypiące kwiaty, osoby do niesienia figurki Matki Bożej Fatimskiej i insygni. Z racji odpustu nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.

– W przyszłą niedzielę również rozpoczyna się miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy również do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.

– W sobotę od godz. 10.00 okazja do spowiedzi przed odpustem i przed I Komunią świętą, która odbędzie się 3 maja br. na Mszy świętej o godz. 9.30.

– Bardzo prosimy o uprzątnięcie zniczy pozostawionych przy grobach. W najbliższym czasie rozpocznie się bowiem koszenie trawy na cmentarzu.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest Mały Gość Niedzielny, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Józefa Kowalczyka  – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…