Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego

– Dzisiaj obchodzimy pamiątkę chrztu Pana Jezusa w Jordanie, który zapoczątkował Jego publiczną działalność. Wspomnijmy dzisiaj swój własny chrzest, poprzez który staliśmy się dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

– Zapraszamy do obejrzenia koncertu „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”, który w tym roku z powodu pandemii nie odbył się w tradycyjnej formie 6 stycznia, lecz został wcześniej nagrany w reżimie sanitarnym i opublikowany w Internecie. Koncert można odtworzyć między innymi ze strony internetowej naszej Gminy lub Centrum Kultury w Łapanowie.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto. Informujemy, że składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie w całości na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Prosimy w miarę możliwości o hojniejszą ofiarę.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii mamy jeszcze kilka albumów ze zdjęciami i opisami kościołów naszego i sąsiednich dekanatów w cenie 80 zł. To może być ciekawy prezent dla interesujących się architekturą sakralną.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…