Łapanowskie „S.O.S. dla Afryki”

Cappuccino dla Afryki

W piątek, 6 stycznia, w kościele parafialnym Redemptor Hominis miała miejsce akcja, której inicjatorem i organizatorem było Stowarzyszenie PRO-aktywni.
Podczas Mszy św., o. Benedykt Pączka opowiadał o swoich afrykańskich doświadczeniach misyjnych, a w podziemiach kościoła można było zobaczyć wystawę przedmiotów i zdjęć oraz nabyć bibeloty z Czarnego Lądu. O g. 16.00 rozpoczął się w świątyni kilkugodzinny koncert, którego gwiazdą była Magda Anioł z zespołem. W czasie występów prezentowane były również filmy o tematyce afrykańskiej.
Cały dzień, bracia kapucyni serwowali kawę cappuccino, a dochód z jej sprzedaży i pamiątek oraz datki zasiliły fundusze na budowę szkoły dla dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej w miejscowości Nzoro, oraz posiłki dla 200 sierot w parafii Ndim. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a licznie zgromadzeni w kościele wykazali hojnością.
Dzięki tej inicjatywie, Łapanów włączył się w trwającą w dniach 6-8 stycznia 2012 r. w Krakowie akcję „Cappuccino dla Afryki”.

informacja: admin/bcm

CZYTAJ TAKŻE: www.lapanow.pl