Koncert kolęd „Zaśpiewajmy kolędę” i akcja „Serce dla Filipin”

Każdego roku uroczystość Objawienia Pańskiego stanowi dopełnienie radości Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu obchodzimy święto Trzech Króli, którzy niosą Dobrą Nowinę o narodzinach Zbawiciela Świata.

Z tej okazji, 6 stycznia 2013 r., w kościele parafialnym pw. Redemptor Hominis w Łapanowie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę” połączony z akcją „Serce dla Filipin”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie PRO-aktywni, które od lat wspiera działania mające na celu aktywizowanie lokalnej społeczności.

W czasie podobnej uroczystości organizowanej w ubiegłym roku w Łapanowie wystąpiła Magda Anioł, a wspólnie z Braćmi Kapucynami prowadzona była zbiórka na rzecz budowy szkół w afrykańskim Czadzie. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób.

Tym razem jako gwiazda wieczoru, ze swoim repertuarem wystąpi wybitny i utytułowany muzyk katolicki Tomasz Kamiński z Zespołem, którego występ rozpocznie się ok. godz. 19:00. Wcześniej, bo już od godz. 16:00, swoje aranżacje kolędowe zaprezentują chóry, schole, zespoły, orkiestra dęte, kapela ludowa oraz przedstawiciele osób niepełnosprawnych.

Przez cały dzień w kościele trwać będzie akcja pn. „Serce dla Filipin”, realizowana we współpracy ze Zgromadzeniem Księży Sercanów. Dochód z akcji będzie przeznaczony na budowę „Wioski Matki Bożego Miłosierdzia” na Filipinach dla ofiar zeszłorocznego tajfunu Sen dong, który pochłonął 1,5 tys. ofiar śmiertelnych i zniszczył dobytek setek tysięcy ludzi.

Filmik promujący koncert i akcję oraz przypominający ubiegłoroczne wydarzenie można obejrzeć na portalu internetowym Gazety Łapanowskiej: http://gazetalapanowska.pl/koncert-koled-zapowiedz/