„Jasełkowa” niedziela

Najbliższa niedziela, 8 stycznia br., będzie dniem jasełek i kolędowania. Organizatorzy stworzyli wszystkim miłośnikom bożonarodzeniowych widowisk i kolęd, możliwość spędzenia popołudnia lub wieczoru na śpiewaniu i oglądaniu realizacji, a pasjonatom, wzięcia udziału w obu przedsięwzięciach.

godz. 15.00

Dzieci ze szkół podstawowych w Łapanowie i Grabiu ze scholą „Perełki Niepokalanej” przedstawią jasełka misyjne zatytułowane „Dzisiaj w Betlejem”. Mali aktorzy wcielą się w role przedstawicieli wszystkich kontynentów, a młodzi muzycy zaprezentują swoje umiejętności instrumentalne. Nie zabraknie tak chętnie śpiewanych kolęd i pastorałek z repertuaru naszej scholi parafialnej. Będzie też okazja do posłuchania nowych talentów, młodych adeptów sztuki wokalnej.

informacja: admin/bcm

godz. 18.00

Z powodu dużego zainteresowania i licznych sygnałów z prośbą o powtórzenie spektaklu, który odbył się w Domu Kultury w Łapanowie w dniu 24 grudnia 2011 r., Stowarzyszenie PRO-aktywni oraz ks. Tadeusz Jarzębak – proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Łapanowie serdecznie zapraszają na powtórkę jasełek i kolędowania pt. „Gdy się Chrystus rodzi”.
Spektakl odbędzie się w Domu Kultury w Łapanowie w dniu 8 stycznia br. (niedziela) o godz. 18:00. Na scenie zaprezentuje się grupa teatralna działająca przy Stowarzyszeniu oraz schola „Cud” z Kierlikówki, która od wielu miesięcy współpracuje z łapanowską parafią i Stowarzyszeniem.
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do ponownego przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego!

Informacja: Mirosław Drożdż
Zdjęcia: Bogusław Zdebski