IX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.06.2024

IX Niedziela Zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienieświętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe z aktem wynagrodzenia, za odmówienie którego można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00;

w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

– W ubiegły czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i scholi, pocztom sztandarowym, osobom niosącym chorągwie, feretrony, insygnia i baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i w strojach komunijnych. Strażakom dziękujemy za niesienie figury MB Fatimskiej, asystę przy Najświętszym Sakramencie i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. W ramach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  z procesją wokół kościoła dziś o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek zakończenie Oktawy, poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

– Grupa Apostolska zaprasza na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Andrzeja Dudę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…