IV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.01.2023

IV – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego (tradycyjne święto Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte z obrzędem poświęcenia gromnic w nowym kościele o godz. 7.00; 9.30 i 17.00. W tym dniu przypada 27. Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne;

– Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i wszelką pomoc w poznawaniu tradycyjnych tras kolędowych. Dziękujemy również za złożone przy okazji kolędy ofiary dla księdza i ministrantów.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną, a po południu o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych. Ze względu na ferie zimowe nie będzie w tym tygodniu spotkań dla kandydatów do bierzmowania.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Bogumiłę Bruzdę i Wiesława Dedio – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest Mały Gość Niedzielny, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Nauczycielom i uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych, a wszystkim Parafianom i Gościom dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…