IV Niedziela Wielkiego Postu

KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Jednak w obecnym czasie wielkiej pandemii w powadze i zadumie pochylamy się nad wielką zarazą która trawi ludzkość. Niech ten czas epidemii w szczególny sposób przeżywajmy jako wielkie rekolekcje milczenia. Myśleniem i zastanowieniem się nad grzechem swoim, osobistym. Podejmujmy próby wyzwolenia się z grzechów, nałogów i negatywnych przywiązań. Nie sprowadzajmy Boga do swojego myślenia i wyobrażenia, a także do swojej sprawiedliwości. Niech wiara zostaje oczyszczona, a za razem umocniona.

W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym czasie doświadczenia. W tym czasie wielkiego postu i zarazy zachęcamy w domach odmawiać o godz. 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc Boga o zmiłowanie, a także w niedzielę czy w tygodniu do uczestnictwa w radiowej czy telewizyjnej Mszy św. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej wieczorne modlitwy. Gdzie „Dwóch lub trzech zgromadzi się w imię Moje tam Ja jestem”. Upraszajmy zmiłowanie Boga nad człowiekiem.

Rekolekcje parafialne jak i spowiedź rekolekcyjna zostają odwołane. Odwołane są też nabożeństwa: Gorzkich Żali w niedzielę i drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00 i 20.00.

W środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas wieczornej Mszy św. będzie miała miejsce duchowa adopcja dziecka nienarodzonego. Kartki można zabrać ze stolika z gazetami. W środę miała być przymiarka strojów komunijnych. Zostaje odwołana. Proszę indywidualnie pojechać do Kierlikówki.

Rozprowadzane są baranki wielkanocne. Ofiara za baranka 6 zł. które odprowadzamy do centrali Caritas Archidiecezji. Natomiast 4 zł z 10 zł pozostaje dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej w kasie Parafialnego Zespołu Caritas. Uczestnicząc w tej akcji uczymy się miłosierdzia i ofiary. Dzielimy się z potrzebującymi.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

INNE

Wszystkim na ten trudny czas postu i epidemii niech Bóg błogosławi i obdarza zdrowiem w nowym tygodniu.