IV – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.03.2022

IV – Niedziela Wielkiego Postu

– Dzisiejszą niedzielę nazywamy Niedzielą Laetare czyli niedzielą radości. Radujemy się, bo nasze zbawienie jest już blisko ! Dzisiaj po Mszach świętych wolontariusze Caritas kwestują przed kościołem na rzecz odbudowy domu p. Haliny z Kobylca zniszczonego w wyniku wybuchu butli z gazem.

– W związku ze zmianą czasu na letni od piątku (1 kwietnia br.) Msze święte wieczorne będziemy odprawiać o godz. 18.00. Drogi krzyżowe w piątki będą o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym od przyszłej niedzieli o godz. 17.00. Muzyczna Droga krzyżowa bez zmian, czyli o godz. 20.00. W tym tygodniu rozważania na tej drodze krzyżowej poprowadzą uczniowie CKZiU im. św. Jana Pawła II z okazji rocznicy śmierci swojego Patrona. A w Krakowie pod Oknem Papieskim czuwanie modlitewne od 20.00 do 22.00.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych zamiast na spotkanie, przychodzą na dowolne nabożeństwo drogi krzyżowej. W sobotę po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że młodzież z klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania 23 czerwca br. o godz. 18.00 przez posługę J. E. Ks. Bpa Janusza Mastalskiego.

– Świąteczne odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną planujemy na sobotę przed Niedzielą Palmową czyli 9 kwietnia od godz. 8.30.

– W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Lucjusz Wilk OFM. Msze święte z naukami ogólnymi w niedzielę o godz. 7.30, 9.30 i 12.30. O godz. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, a o 18.00 z kazaniem dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Można go również zabrać ze stolika z gazetami. W ramach rekolekcji zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia w przyszły poniedziałek na godz. 15.00. Przed Mszą świętą możliwość spowiedzi. Natomiast w przyszły wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź rano od 7.30 do 11.00 i po południu od 15.00 do 18.00.

– W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest Mały Gość Niedzielny, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…