IV – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.03.2021

IV – Niedziela Wielkiego Postu

– Dzisiejszą niedzielę nazywamy Niedzielą Laetare czyli niedzielą radości. Radujmy się, bo nasze zbawienie jest już blisko !

Z kalendarza liturgicznego:

w piątek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obrzędem duchowej adopcji dziecka poczętego. Okolicznościowe broszurki na ten temat są do zabrania ze stolika z gazetami;

– Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiamy:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.30. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

– W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Kóska, proboszcz z Jaroszówki i Ojciec Duchowny naszego dekanatu. Msze święte z naukami ogólnymi w niedzielę wg normalnego porządku, czyli o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. W przyszły poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Dzieci i młodzież w miarę możliwości zapraszamy na rekolekcje wraz z rodzicami. Parafian, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach w kościele, zachęcamy do dołączenia się w przeżywanie naszych rekolekcji za pośrednictwem transmisji internetowej. W związku z pandemią nie będzie specjalnego dnia spowiedzi rekolekcyjnej, natomiast okazja do spowiedzi w reżimie sanitarnym będzie w czasie rekolekcji pół godziny przed i w trakcie każdej Mszy świętej. Po rekolekcjach spowiedź w dni powszednie codziennie od godz. 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 17.00, w niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy, aby zwłaszcza teraz w dobie trzeciej fali pandemii nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, by potem nie było niepotrzebnych kolejek, a co za tym idzie, zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Przypominamy, że przy każdym konfesjonale jest płyn do dezynfekcji i ręczniki jednorazowe.

– Świąteczne odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną z zachowaniem przepisów sanitarnych w przyszłą sobotę (27 marca) od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii do przyszłego piątku.

– Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek po Mszy świętej wieczornej w kościele.

– Poszukujemy osoby do prowadzenia naszego parafialnego chóru. Zainteresowanych i znających się na tym temacie prosimy o kontakt z ks. Proboszczem;

– W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne jako wsparcie działalności charytatywnej Caritas względem najuboższych i potrzebujących pomocy.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Jana Pietronia – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu …