IV Niedziela Wielkanocna

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

 • Wprawdzie dzisiaj obchodzimy 4 Niedzielę Wielkanocną, która liturgicznie ma pierwszeństwo przed innymi świętami, ale tradycyjnie dzisiejszy dzień – 3 maja – to pamięć i modlitwa do Maryi Matki Bożej Królowej Polski. To tradycyjna polska uroczystość, gdy religijnie dziękujemy za matczyną opiekę nad naszym Narodem, a patriotycznie wspominamy wybitne w historii świata polskie dzieło Konstytucji 3 maja. Jej święto obchodziliśmy wczoraj ponawiając śluby jasnogórskie, ale dlatego dziś także pamiętamy o tej dziękczynnej modlitwie, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 • Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji.
 • Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się na nabożeństwo majowe tak ukochane przez starszych i młodszych o godz. 17.30, po którym będzie Msza św.  To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 • Jutro – wspomnienie św. Floriana , męczennika. Patrona strażaków i hutników. Wieczorem uroczysta Msza św., gdzie Strażacy z OSP z gminy, będą prosić swojego patrona o orędownictwo. Zapraszamy.
 • Wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
 • Środa – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • Piątek – Uroczystość św. Stanisława bp i męczennika głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.  Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 • Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami władz i dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, w naszym kościele we Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć nie więcej niż 45 osób jednocześnie. Bardzo prosimy, aby nigdy nie przekraczać tej liczby. Jest to obowiązek, którego łamanie jest zagrożone wysoką grzywną.
 • Prosimy także o dezynfekowanie rąk przy wejściu, zachowywanie odległości od innych i noszenie maseczek, szczególnie podczas spowiedzi

 

PRASA KATOLICKA

 

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

 • Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową. Dziękujemy za wiele słów otuchy oraz za liczne wpłaty na bieżące utrzymanie kościoła przelewane na konto parafialne. Bóg zapłać.