IV Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.04.2023

IV Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w salce nad zakrystią. Serdecznie zapraszam.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

w środę – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu w porządku niedzielnym;

w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków i hutników. Zapraszamy w tym dniu naszych Strażaków i ich rodziny na Mszę świętą w ich intencji o godz. 18.00;

w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;

w sobotę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

w przyszłą niedzielęUroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich na Mszy świętej o godz. 9.30. W związku z tym bardzo prosimy Parafian niezwiązanych z uroczystością komunijną o uczestniczenie we Mszach świętych o innej godzinie;

– W ubiegłą niedzielę świętowaliśmy odpust parafialny ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości, by miała właściwy i godny przebieg. Szczególne podziękowania dla ministrantów i lektorów, dla scholi i chórzystów, dla dzieci sypiących kwiaty na procesji, a nade wszystko dla naszych Strażaków.

– Jutro rozpoczyna się miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy także do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rano po Mszy świętej o godz. 7.00. Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych w ramach przygotowania uczestniczą w piątek w majówce w kościele. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z majówką, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Władysława Tuleję – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…