IV Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.05.2022

IV Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. W Krakowie tradycyjna procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

– Przeżyliśmy tydzień bogaty w różne wydarzenia. Za nami odpust parafialny, I Komunia święta i peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych uroczystości, by miały właściwy i godny przebieg.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji;

w piątek – wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy Rodziców tegorocznych dzieci komunijnych;

w sobotę – święto św. Macieja, Apostoła;

– Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy także do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.

– W najbliższą sobotę odbędzie się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią XXI Rajd Szlakiem Papieskim. Szczegóły na plakatach.

– W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych. Okazja do spowiedzi przed rocznicą codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

– 17 maja ks. Sławomir obchodzić będzie swoje imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00.

– W ubiegły poniedziałek wydarzyło się kolejne ogromne nieszczęście w naszej parafii. W wyniku pożaru poszkodowana została rodzina z Lubomierza. W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszach świętych wolontariusze Caritas będą kwestowali przed kościołem na rzecz pomocy poszkodowanym.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…