IV Niedziela Adwentu

KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

W wtorek rano ostatnie roraty o 7,00. Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas radości w naszych domach i rodzinach. Od wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00. Pół godz. przed Pasterką Godzina Czytań – uroczyste odczytanie martyrologium Bożego Narodzenia i koncert chóru parafialnego.

Msze święte w okresie Świąt jak w każdą niedzielę.
• Składka w II Dzień świąt przeznaczona jest na UP JP II.
• Piątek – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.oo poświęcenie wina i podanie wiernym do spożycia z racji św. Jana Apostoła Ewangelisty.
• Sobota – Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
• Przyszła Niedziela 29 grudnia – Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczyste błogosławienie małych dzieci. Zapraszam rodziców ze swoimi pociechami.

Od 27 grudnia rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej zwanej potocznie kolęda.

Porządek wizyty duszpasterskiej.
Terminarz Wizyty Duszpasterskiej
Ks Tomasz Piątek 27.12.2019 godz. 8.00 Boczów od P. Skowronek do P. Gumulińskich
Ks. Robert Piątek 27.12.2019 godz. 8.00 Wola Grabska od P. Dudziec do P. Zdulecznych
Ks. Robert Sobota 28.12.2018 godz. 8.00 Grabie od P. Szostak do dworu
Ks. Proboszcz Piątek 27.12.2019 godz. 8.00 Kępanów od P. Jamka do P. Kuś

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W przedsionku kościoła jest rozdawany pierwszy numer Gazetki Parafialnej Catholico. W niej znajdziemy obrzędy wieczerzy wigilijnej, refleksje świąteczne, polskie zwyczaje bożonarodzeniowe. Redakcja gazetki prosi o zamieszczenie uwag i rad na adres emailowy znajdujący się na ostatniej stronie.

INNE
Zachęcamy do nabycia stroika świątecznego a także świecy Caritas i opłatków na stół wigilijny.

Bardzo dziękuje wszystkim tym którzy przyczynili się do wystroju kościoła i zbudowaniu szopki bożonarodzeniowej.

Bardzo proszę chętnych o zgłaszanie się na kościelnego. Od Nowego Roku Pan Stanisław idzie na urlop zdrowotny. Życzymy mu dużo zdrowia i opieki świętych patronów. Zachęcamy chętnych do posługi kościelnego w parafii. Zgłoszenia do 29 grudnia 2019 włącznie.