Ogłoszenia duszpasterskie / 23.04.2017r. /

23.04.2017r.  –  2  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  czyli  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00

—————————————————————————————————————

Dziś czcimy obraz Jezusa Miłosierdzia oraz zawierzamy świat Bożemu Miłosierdziu.

Ta niedziela rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia

W poniedziałek : UROCZYSTOŚĆ  ŚW.  WOJCIECHA,  BISKUPA  I  MĘCZENNIKA, głównego Patrona Polski, a także wsp. św. Jerzego, męczennika.

We wtorek : Święto św. Marka, Ewangelisty.

W sobotę Święto św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy, patronki Europy. W tym dniu przypada dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. My wspominamy naszego rodaka, księdza Jana Leona Ziółkowskiego, zamordowanego w Katyniu i modlimy się o jego rychłe wyniesienie na ołtarze. W związku z tym serdecznie zapraszamy do Domu Kultury dzisiaj na godz. 16.00 na spektakl poświęcony Ks. Ziółkowskiemu, przygotowany przez młodzież i dzieci z Woli Wieruszyckiej pod opieką Pani Dudek. Przyjdźmy jak najliczniej, bo warto to zobaczyć, a przecież i trzeba , abyśmy swoją postawą uczcili naszego wielkiego rodaka i męczennika.

A o godz. 19.30 również w Domu Kultury będzie powtórzenie spektaklu granego przez Grupy Apostolskie pt. ” Siostra Wanda – Leśna Konwalia”.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci JEZUSA  CHRYSTUSA  –  ODKUPICIELA  CZŁOWIEKA  –  REDEMPTOR  HOMINIS. Uroczysta Suma o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich : dzieci do sypania kwiatów, dzieci szkolne i młodzież, ministrantów, lektorów, scholę, Róże Żywego Różańca, chór parafialny, strażaków i całe rodziny.

Mszy św. o godz. 12.30 nie będzie.

Jutro ma godz. 18.00 zapraszamy rodziców młodzieży klas III Gimnazjum, na spotkanie przed Bierzmowaniem.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

12/2017

Łukasz Galus, syn Adama i Jadwigi Bożek, zam. w Libertowie oraz Klaudia Kusina, córka Andrzeja i Agaty Mikurda zam. w Kobylcu

13/2017

Erwin Tkaczyk, syn Romana i Alicji Leśniak zam. w Łapanowie oraz Mariola Banaś, córka Bogdana i Bożeny Łagos zam. w Kobylcu

INTENCJE  MSZALNE

24 IV – poniedziałek

6:30   –  + Jerzy Kwarciak od siostrzenicy Joanny Sroka z mężem

7:00   –  + Józef Leśniak od Damiana Magdziarza z rodziną

18:00 –  + Andrzej Nowak od PP. Legutko

II         –  + Helena Irzyk 3 r. śm.

25 IV – wtorek

6:30   –  + Maria Kuźma od syna Janusza

7:00   –  + Helena Sroka od chrześniaka Tadeusza z rodziną

18:00 –  + Andrzej Nowak od dyrekcji, pracowników i nauczycieli Zespołu Szkół w Tarnawie