Ogłoszenia duszpasterskie / 30.10.2016r. /

30.10.2016r.  –  31  NIEDZIELA  ZWYKŁA  – Rocznica Poświęcenia Kościoła

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00 ( stary kościół )

Nabożeństwo Różańcowe : 16.30

We wtorek przypada UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH:

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 oraz na cmentarzu za zmarłych o godz. 14.30  .

Mszy św. wieczornej nie będzie.

O godz. 13.30 w kościele odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, po czym wyruszy procesja na cmentarz, tam modlitwy za zmarłych i Msza św. o godz. 14.30

Tradycyjnie na godz. 19.00 zapraszamy na cmentarz na różaniec za zmarłych. Przynieśmy ze sobą świece.

Przypominamy, że wierni, którzy we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół , a potem do 8 listopada cmentarz i są w stanie łaski uświęcającej, mogą zyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą . Warunki odpustu : Komunia św.. modlitwy : Ojcze nasz, Wierzę w Boga i w intencji Ojca św.

Spowiedź przed Świętami – dziś na Mszach św. i jutro rano i wieczorem na Mszach św.

Na wypominki przyjmujemy dziś po Mszach św. w zakrystii i w przedsionku kościoła a także jutro i we wtorek. Także przy cmentarzu we wtorek od godz. 9.00 do 12.00

Na cmentarzu zostało zainstalowane nowe oświetlenie i będzie się świecić codziennie do godz. 21.00. Jest także zainstalowane nagłośnienie, które będzie działać także na pogrzebach naszych zmarłych.

Do dnia zadusznego zostały na cmentarzu przywiezione dwie toalety i bardzo prosimy o kulturalne z nich korzystanie.

We Wszystkich Świętych będzie na cmentarzu podstawiony samochód, aby do niego wrzucać kartony ze zniczy. To ułatwi bardzo prace na cmentarzu , by był porządek. Bardzo prosimy, by kartony ze zniczy wrzucać na samochód.

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – DZIEŃ  ZADUSZNY

Msze św. : 7.00 – 8.00 – 9.00 – w starym kościele i o 17.00 w nowym kościele.

Różaniec za zmarłych będziemy odprawiać wraz z wypominkami o godz. 16.30 codziennie do 8 listopada.

W czwartek – I miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek przypada I piątek miesiąca – Spowiedź rano od 6.30 w starym kościele i po południu od 16.00 w nowym kościele.

W sobotę – I miesiąca – objazd chorych od godz. 8.30.

W przyszłą niedzielę z racji I miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek na drogach dojazdowych do cmentarzy częściowo zmieniona będzie organizacja ruchu. Uprasza się wszystkich udających się na groby bliskich o zachowanie szczególnej ostrożności, a także stosowania się do zmienionej organizacji ruchu oraz poleceń strażaków OSP.

Mamy dwie śmierci w parafii : zmarła + śp. Aniela Węglarz z Kobylca, lat 87. Pogrzeb prawdopodobnie w środę o godz. 14.00.

Zmarł też + śp. Jan Sionko z Woli Wieruszyckiej, lat 76, prawdopodobnie zaczadzony gazem. Pogrzeb nie ustalony.

Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

Na koniec słowa serdecznego podziękowania Panu Tomaszowi Kukli z Boczowa i jego firmie za darmowe wykonanie i zamontowanie poręczy na naszych nowych schodach wejściowych do kościoła. To wielki dar, bo zdaję sobie sprawę jak drogi jest materiał z metalu nierdzewnego. Serdeczne Bóg zapłać.

INTENCJE  MSZALNE

31 X – poniedziałek

6:30   –  + Jan Truty od chrześnicy Haliny z Grabia

7:00   –  + Anna i Kazimierz Pach

17:00 –  + Jan Woźniak od syna Jana z rodziną

1 XI – wtorek

7:30   –  + Stanisław i Stanisława Skimina wsp. rodziców i zmarłych z rodziny

9:30   –  + Kazimierz Gacek 13 r. śm. wsp. rodziców Władysława i Marię

11:00 –  + Władysława Góral od córki Ewy z rodziną

II         –  + Antonina i Karol Grudziński wsp. syna Antoniego

12:30 –  + Helena i Bolesław Rojowicz, Stanisław, Eleonora i Jan Łosiowscy, Józef Marzec – Marczyński

14:30 –  + Za zmarłych – na cmentarzu

17:00 –  W int. Róż Różańcowych

II         –  + Władysława Góral od córki Czesławy z rodziną

6 XI – niedziela

7:30   –  + Zbigniew Kucharczyk 34 r. śm.

9:30   –  + Władysław Sotoła, Aniela żona

11:00 –  Za ++ z rodziny Halotów i Łosiowskich