Ogłoszenia duszpasterskie / 20.12.2015r. /

20.12.2015r.  –  4 NIEDZIELA  ADWENTU

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00 – wszystkie w nowym kościele ze względu na rekolekcje

——————————————————————————————————–

Dziś także pogrzeb o godz, 14.00 śp. Rozalii Wojtasiak z Grabia lat 84. Wieczny odpoczynek …..

———————————————————————————————————

Wczoraj odprawialiśmy spowiedź przedświąteczną, a dziś  kończymy rekolekcje adwentowe. Bóg zapłać Ojcu Rafałowi, za trud prowadzenia tych rekolekcji aby dzięki nim dobrze przygotować nas na zbliżające się Święta. Bóg zapłać także tym wszystkim, którzy znaleźli czas by uczestniczyć w tych rekolekcjach. Żal wielki, że tak mało było dzieci i młodzieży gimnazjum, ale to nie dzieci należy winić, tylko – rodziców.

Okazja do Spowiedzi, dla tych, którzy nie mogli przyjść wczoraj i tych, którzy przyjadą do domu na Święta, dziś na Mszach świętych oraz w poniedziałek, wtorek, środa ale tylko na Mszach św. bo będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. tylko rano o godz. 7.00 i 8.00 ostatnie roraty w starym kościele.

Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Przeżyjmy ten wieczór i tę noc prawdziwie po Bożemu: wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem i życzenia, a po wigilii wspólne kolędowanie. Niech w ten wieczór nie będzie na stołach alkoholu. Niech w naszej parafii nie będzie nikogo, kto by tę wigilię i Święta przeżywał w samotności i płaczu. Zaprośmy ich do siebie. Pojednajmy się ze sobą w rodzinach, w sąsiedztwie, jeśli jesteśmy skłóceni czy zagniewani. – „Bóg się rodzi !!! – więc wyrzućmy z serca złość, gniew czy nienawiść. Wspomnijmy w ten wieczór naszych zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas w tym roku.

Tradycyjnie w wigilię zachowajmy post od pokarmów mięsnych. O północy przyjdźmy jak najliczniej na PASTERKĘ , by przywitać Nowonarodzonego Zbawiciela.

W piątek : UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO.

Msze św. w porządku niedzielnym. Kto będzie na Pasterce może przyjąć Komunię św. także w dzień Bożego Narodzenia.

Oczywiście w tym dniu nie ma postu.

Pół godziny przed Pasterką będzie koncert kolęd w wykonaniu Chóru parafialnego połączonego z recytacją tekstów o narodzeniu Pańskim.

Dlatego dziś wieczorem po Mszy św. próba chóru obowiązkowa.

W sobotę : Święto św. Szczepana – Pierwszego Męczennika.

Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach św. święcenie owsa.

—————————————————————————————————————–

W przyszłą niedzielę: Święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa.

Po Mszach św. będzie błogosławienie dzieci.

—————————————————————————————————————-

W zakrystii i na stolikach są jeszcze świece na wigilijny stół, zechciejmy je nabyć , by w ten sposób wspomóc dzieło Caritasu.

Można też pobrać opłatki na wigilijny stół od Panów Organisty i Kościelnego.

—————————————————————————————————————-

W przedsionku kościoła można nabyć stroiki świąteczne wykonane na Warsztatach Niepełnosprawnych.

—————————————————————————————————————-

Tradycyjnie już 6 stycznia w Trzech Króli wraz z Domem Kultury organizujemy program muzyczny pt. „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi dziś”.

Chcielibyśmy do tego programu zaprosić oprócz chóru, schól i innych zespołów przede wszystkim zespoły rodzinne – od najmłodszych do najstarszych. Zapisy rodzin do końca grudnia w Domu Kultury.

—————————————————————————————————————

Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów przed Uroczystością Bożego Narodzenia odbędzie się jutro 21.12.2015r. po Mszy św. wieczornej w nowym kościele o godz. 18.00.

—————————————————————————————————————

21 XII – poniedziałek
6:30 – + Stanisław Zdebski od brata z rodziną
7:00 – +Józef Broda od chrześnicy Agnieszki z rodziną
17:00 – + Jan Bujak od rodziny Górków z Gdowa

22 XII – wtorek
6:30 – + Stanisław Zdebski od Emilii Góral
7:00 – + Józef Broda od chrześnicy Angeliki
17:00 – + Zygmunt Stalmach w r. śm.

23 XII – środa
6:30 – + Rudolf Kowalczyk 25 r. śm.
7:00 – + Stanisław Zdebski od siostry z rodziną
17:00 – + Zygmunt Stalmach wsp. rodziców