III – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.01.2021

III – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Na prośbę Ks. Arcybiskupa ofiarą składaną dziś do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła wspieramy poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

we wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

– Grupa Biblijna naszej Parafii z okazji Niedzieli Słowa Bożego przygotowała cytaty z Biblii. Są do zabrania ze stolika z gazetami. Przy tej okazji Grupa zaprasza chętnych na spotkania biblijne. Informacje u ks. Roberta.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać za hojną ofiarę złożoną tydzień temu na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Złożono na tacę 16.440 zł. Dodatkowo na konto parafialne otrzymaliśmy kilka przelewów bankowych na ten konkretny cel. Wasza ofiarność świadczy o tym, że doceniacie komfort modlitwy w naszym kościele w sezonie zimowym.

– Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie na specjalne Msze święte w intencji o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii i uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów według następującego porządku:

Na poniedziałek (25 stycznia) zapraszamy mieszkańców Łapanowa (Kotówka i Wymysłów);

Na wtorek (26 stycznia) zapraszamy mieszkańców Łapanowa (pozostałe rejony);

Na środę (27 stycznia) zapraszamy mieszkańców Ubrzeży;

Na czwartek (28 stycznia) zapraszamy mieszkańców Wieruszyc;

Na piątek (29 stycznia) zapraszamy mieszkańców Woli Wieruszyckiej;

Na sobotę (30 stycznia) zapraszamy mieszkańców Wolicy;

Msze święte są odprawiane o godz. 18.00. Oczywiście jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w wyznaczonym dniu, może przyjść na Mszę świętą w innym terminie. Prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, którą poświęcimy, a którą później pokropicie Wasze domy. Ze stolika z gazetami będzie można zabrać kartkę z obrzędem błogosławieństwa domu, a także poświęconą kredę.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień…