III Niedziela Wielkiego Postu

KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj połowa Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Szczególny czas wielkiej pandemii wirusa powinien wyzwolić wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Pomagają w tym praktyki pokutne modlitwa, post, jałmużna oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach. W tym czasie wielkiego postu i zarazy zachęcamy w domach odmawiać o godz. 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc Boga o zmiłowanie.

Do 29 marca zostaje odwołane nabożeństwa: Gorzkich Żali w niedzielę i drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00 i 20.00.

W czwartek uroczystość Św. Józefa Oblubienica NMP.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywną instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym przekazując 1% w rozliczeniu PIT-u.

• Za ofiarę na Misję Ad Gentes złożona do puszek, która wyniosła 1560,50 zł. dziękujemy. Bóg zapłać.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

INNE

Wszystkim na ten trudny czas niech Bóg błogosławi i obdarza zdrowiem w nowym tygodniu.