III – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7.03.2021

III – Niedziela Wielkiego Postu

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiamy:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.30. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w piątek po Mszy świętej o godz. 17.00 w kościele.

– W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne jako wsparcie działalności charytatywnej Caritas względem najuboższych i potrzebujących pomocy. Dzieci zachęcamy do akcji zbierania podczas Wielkiego Postu jałmużny do puszek z przeznaczeniem dla starszych, chorych i samotnych. Puszki można zabrać ze stolika z gazetami.

– Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapanowie informuje o zmianie lokalizacji placówki. Teraz biblioteka funkcjonuje w budynku Kobylec 64 obok Gminnego Zakładu Komunalnego. Wejście do biblioteki od strony placu targowego. Serdecznie zapraszamy stałych i wiernych czytelników oraz wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z książką.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W związku z Rokiem św. Józefa Redakcja Gościa Niedzielnego przygotowała specjalny dodatkowy numer Gościa Extra poświęconego w całości tej wybitnej postaci. Wszystkich czcicieli św. Józefa i nie tylko zachęcamy do zakupu pierwszego numeru w cenie 9 zł.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Bogdana Muśko i Stanisława Rozmusa – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu, a Czcigodnym Kobietom z racji jutrzejszego święta obfitości łask za wstawiennictwem Najwspanialszej Kobiety – Matki Przenajświętszej…