III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.04.2024

III Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową w intencji Parafian o godz. 11.00 odprawi o. Bolesław Opaliński z Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną Ołtarza, Chór parafialny, Grupę Wokalną i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci sypiące kwiaty, osoby do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej i insygni. Z racji odpustu nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.

– W przyszłą niedzielę odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi J.E. Ks. Bp Robert Chrząszcz. Wizytacja będzie miała następujący przebieg:

– ok. 715 – Powitanie Ks. Biskupa przed kościołem i uroczyste wejście do świątyni

730 – Msza św. celebrowana przez Ks. Biskupa z udziałem Druhów OSP z pocztami sztandarowymi

930 – Msza św. i błogosławieństwo rodzin

1100 – Msza św. i spotkanie ze służbą liturgiczną, scholą i Grupą Apostolską

1230 – Msza św. i błogosławieństwo rodzin

1500 – Godzina Miłosierdzia – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele św. Bartłomieja z udziałem członków Róż Różańcowych, Grupy Biblijnej i Chóru Parafialnego

1600Spotkanie z Radą Parafialną na plebanii

1800 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…