III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.05.2022

III Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową ku czci patrona naszego kościoła: Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Kanonik Tadeusz Jarzębak, obchodzący Złoty Jubileusz Kapłaństwa, Słowo Boże wygłosi ks. dr Radosław Siwiński, Dyrektor Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję eucharystyczną wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną Ołtarza, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci sypiące kwiaty, osoby do niesienia figurki Matki Bożej Fatimskiej i insygni. Z racji odpustu nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.

– Dzisiaj również rozpoczyna się miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy także do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu w porządku niedzielnym, a na Mszy świętej o godz. 9.30 Uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich. W związku z tym bardzo prosimy Parafian niezwiązanych z uroczystością komunijną o uczestniczenie we Mszach świętych o innej godzinie;

w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków i hutników. Zapraszamy w tym dniu naszych Strażaków i ich rodziny na Mszę świętą w ich intencji o godz. 18.00;

w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. W tym dniu nasza Parafia będzie przeżywać peregrynację Ikony Świętej Rodziny. Wprowadzenie Ikony do naszej świątyni o godz. 16.00, a o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii;

w piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7.00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w piątek po majówce w kościele. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powraca Rajd Szlakiem Papieskim. W tym roku odbędzie się on 14 maja. Szczegóły na plakatach.

– Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Kobylca, którzy podjęli się ułożenia brakującej części kostki wokół naszego kościoła. Za wszystkie wykonane prace i ofiarowane materiały jeszcze raz gorące Bóg zapłać.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisława Sikorę  – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…