III Niedziela Adwentu

Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W liturgii zamiast fioletowych pojawiają się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.

Wszystkich Parafian zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać w piątek tj. 20 XII grudnia – godz. 8:00 – 12.00 ; 14:00 – 18.00. Przerwy w spowiedzi: 9.30 – 10.15 ; 15:30-16:00.

Niech każdy należycie przygotuje swoje serce na przyjście Pana, aby Chrystus mógł bez przeszkód między nami zamieszkać!

W piątek wieczorem Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Ministrantów i Lektorów.

Krąg Biblijny w piątek o godzinie 20.00

W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej

Proszę zgłaszać chorych, osoby starsze, które nie wychodzą z domu w zakrystii do czwartku. Odwiedziny chorych przed świętami z posługą sakramentalną w sobotę
21 grudnia. Ks. Proboszcz i ks. Tomasz od godziny 8.30 a ks. Robert od godziny 13.oo.

Dalej rozprowadzane są świece wigilijne. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o osobach bezdomnych, chorych, samotnych, potrzebujących naszej pomocy. Przez zakup świecy ślemy im pomoc. Bóg zapłać za troskę.

Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież, dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w kościele codziennie o godz. 7.00 rano.

Jeśli ktoś chciałby ofiarować trochę grosza na choinki do szopki, czy też do przybrania naszej świątyni, to bardzo proszę o włożenie do koperty i rzucenie na tacę w przyszłą niedziele z dopiskiem” Na choinki” z imieniem i nazwiskiem.

Światło z Betlejem dotrze do nas w poniedziałek na roraty przyniosą go harcerze. Bóg zapłać. Będzie można zapalić, odpalić sobie świecę, lampion i zabrać do domu Światło z Betlejem. Harcerze będą także pomagać przy strojeniu świątyni.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami jest płyta z koncertu ks. Proboszczów. Cena 10 zł. Zachęcamy do nabycia.

INNE
• Dziękuje Panom Andrzejowi Leśniakowi i Panu Kazimierzowi Szklarzewiczowi za postawienie szopki przed kościołem. Bóg zapłać. Zapraszam w sobotę do pomocy przy dekoracji kościoła od godziny 11.00