III – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.12.2020 III – Niedziela Adwentu

– Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Gaudete czyli Niedzielą Radości. Radujmy się, bo Pan jest blisko !

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

– We wtorek harcerze przyniosą do naszego kościoła na roraty Betlejemskie Światło Pokoju.

– U Pana Kościelnego są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, a w zakrystii i kancelarii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– W ubiegłą niedzielę złożono do skarbonki 946 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Z powodu pandemii nie będzie w naszej parafii specjalnego dnia spowiedzi adwentowej. Natomiast od jutra spowiadać będziemy w dni powszednie rano od 6.30 do 7.30 i po południu od 16.00 do 17.00. W niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy, aby zwłaszcza teraz w dobie pandemii nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, by potem nie było niepotrzebnych kolejek, a co za tym idzie, zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Przypominamy, że przy każdym konfesjonale jest płyn do dezynfekcji i ręczniki jednorazowe.

– Odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną z zachowaniem przepisów sanitarnych w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii do piątku.

– We wtorek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie „Roku Świętego Józefa” poświęconego Opiekunowi Jezusa. Między innymi z tego powodu postanowiliśmy zawiesić nasz obraz św. Józefa w lewej nawie bocznej. Obraz ten znajdował się w kaplicy pogrzebowej, podczas powodzi został niemalże całkowicie zalany, ale dzięki szybkiej reakcji Parafian udało się go uratować i odrestaurować w pracowni konserwatorskiej w Bochni (koszt naprawy konserwatorskiej to 2 tys. zł).

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto. Dzięki Waszej ofiarności możliwe jest utrzymanie parafii i zapłacenie rachunków.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Zbysława Górala – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…