II – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.01.2021

II – Niedziela Zwykła

– Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Natomiast za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Jest to okazja do dziękczynienia za Słowo Boże.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

– Przypominamy, że dzisiejsza składka przeznaczona będzie w całości na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za każda ofiarę.

– Jak wiemy w związku z pandemią i narodową kwarantanną nie ma w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Jeżeli ktoś ma nowy dom i pragnie go poświęcić, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Natomiast zapraszamy wszystkich Parafian na specjalne Msze święte o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, którą poświęcimy, a którą później pokropicie Wasze domy. Ze stolika z gazetami będzie można zabrać kartkę z obrzędem błogosławieństwa domu. Jeżeli ktoś ma takie życzenie, może złożyć na składkę ofiarę „kolędową”, którą każdy kapłan przeznacza w części na różne potrzeby naszej diecezji (np. na Caritas, na Uniwersytet Jana Pawła II, na misje itp.). Natomiast ofiarę dla ministrantów, aby nie ustawali w gorliwości, można złożyć do skrzynki znajdującej się na stoliku obok tekstów z obrzędem błogosławieństwa.

Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.

Na poniedziałek (18 stycznia) zapraszamy mieszkańców Boczowa;

Na wtorek (19 stycznia) zapraszamy mieszkańców Brzezowej;

Na środę (20 stycznia) zapraszamy mieszkańców Grabia;

Na czwartek (21 stycznia) zapraszamy mieszkańców Kępanowa;

Na piątek (22 stycznia) zapraszamy mieszkańców Kobylca;

Na sobotę (23 stycznia) zapraszamy mieszkańców Lubomierza;

W przyszłym tygodniu zorganizujemy Msze święte dla pozostałych rejonów. Oczywiście jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w wyznaczonym dniu, może przyjść na Mszę świętą w innym terminie.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Bernadetę Góral – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień…