II – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.01.2022

II – Niedziela Zwykła

– We wtorek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Natomiast za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Jest to okazja do dziękczynienia za Słowo Boże.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata;

w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

– Wczoraj zakończyliśmy specjalne Msze święte „kolędowe” w intencji o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i uczestniczyli we wspólnej modlitwie. Bóg zapłać również za ofiary, które każdy kapłan przeznacza w części na różne potrzeby naszej diecezji (np. na Caritas, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, na misje itp.). Ministranci i lektorzy dziękują za wszystkie ofiary złożone do oznaczonej skrzynki. Zostaną one rozdzielone sprawiedliwie według zgromadzonych przez nich punktów w ubiegłym roku.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Katarzynę Skupień i Elżbietę Sikora – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień…