II – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021

II – Niedziela Wielkiego Postu

– Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę po południu o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych.

– Zapraszamy również na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiamy:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.30. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

– W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędą się w kościele po Mszach świętych o godz. 17.00 wg następującego porządku:

w środę kl. 8 z Grabia;

w czwartek kl. 8a;

w piątek kl. 8b;

Spotkanie dla kandydatów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zostanie ogłoszone w przyszłą niedzielę.

– Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, planujemy zorganizować rekolekcje wielkopostne od V niedzieli Wielkiego Postu (21 marca) tylko z naukami ogólnymi. Nie będzie specjalnych spotkań dla dzieci i młodzieży. Również w zależności od przebiegu pandemii i wprowadzanych obostrzeń sanitarnych zorganizujemy dzień spowiedzi rekolekcyjnej i świąteczny wyjazd do chorych. Natomiast po ustaniu pandemii chcemy przeprowadzić misje parafialne, ponieważ ostatnie misje odbyły się w 2009 roku.

– W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne jako wsparcie działalności charytatywnej Caritas względem najuboższych i potrzebujących pomocy. Dzieci zachęcamy do akcji zbierania podczas Wielkiego Postu jałmużny do puszek z przeznaczeniem dla starszych, chorych i samotnych. Puszki można zabrać ze stolika z gazetami.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…