II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

 • Dzisiaj przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. W obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa, z niepokojem i bólem, ale przede wszystkim z jeszcze większą nadzieją powtarzamy słowa: „Jezu, ufam Tobie”. Modlimy się za chorych, za tych, którzy ich leczą i im pomagają, za zmarłych i za tych, którzy ich opłakują. W końcu za nas wszystkich, aby Bóg w swoim Miłosierdziu ocalił nas od zła.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego z zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu naszej parafii, przed Ołtarzem „Jezu Ufam Tobie”
 • W tym rozpoczynającym się dziś 76 Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.)
 • Środa – Msza Święta zbiorowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy .
 • Czwartek – Uroczystość Św. Wojciecha bp i męczennika głównego patrona Polski.
 • Sobota – Święto św. Marka Ewangelisty.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Jezusa Chrystusa, Odkupiciela Człowieka – Redemptor Hominis – patrona nowego kościoła. Uroczysta suma o godz. 11:00. Nie będzie procesji, natomiast po sumie będzie wystawienie .Mszy św. o godz. 12:30 w tym dniu nie będzie.

 

PRASA KATOLICKA

 

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

Bardzo dziękuję  Parafianom i Gościom za jeszcze liczniejszy niż co roku, choć „wirtualny” udział w liturgii Triduum Paschalnego, we Mszach św. w niedzielę zmartwychwstania i II dzień świąt,  za wspólnotę modlitwy sięgającą wszędzie tam, gdzie dociera internet, o różnych porach dnia i nocy. Dziękuję Wam wszystkim również za roztropność i wyrozumiałość co do wszelkich ograniczeń. Dziękuję za tak liczny udział w transmisjach z naszego kościoła. Także z wielu dalekich zakątków świata. Za każde słowo otuchy, za życzliwe maile i smsy. Stworzyła się jeszcze mocniejsza wspólnota serc, tęskniąca za swoją świątynią parafialną. Jest to częściowo nowe  zjawisko, ale bardzo krzepiące na przyszłość. Dziękujemy również za spontaniczne wpłaty datków. Wrzucane są do skarbonki w kościele, ale coraz więcej osób wpłaca także na konto parafialne ofiary w różnej wysokościach. Bóg zapłać.  Bardzo dziękuję Pani Elżbiecie Kukli i jej mężowi za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego i ufundowanie kwiatków. Bóg zapłać. Bardzo dziękuję Pani  Annie Satoła za pielęgnację rabaty i zasadzenie bratków. Firmie z materiałami budowlanymi za rozmieszczenie ich przez podnośnik w koło kościoła.  Panu Januszowi Natanek za wywiezienie złomu.


 • Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, w dzisiejszą niedzielę, tj. 19 kwietnia, nadal obowiązuje ograniczenie do 5 osób uczestniczących jednocześnie w Mszy świętej. Podobnie jak w poprzednie niedziele kościół jest otwierany 5 minut przed każdą Mszą świętą, po czym drzwi zostają zamknięte. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję Mszy świętej, ale prosimy je o punktualność.

 

 • Natomiast od 20 kwietnia, czyli od poniedziałku, w naszym kościele we Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 45 osób jednocześnie. Wynika to z powierzchni naszego kościoła. Bardzo prosimy, aby nigdy nie przekraczać tej liczby, szczególnie w niedziele. Będziemy dbali, aby ten wymóg sanitarny był przestrzegany. Prosimy także, aby w dalszym ciągu dezynfekować ręce przy wejściu, zachowywać odległość od innych osób w kościele i mieć założoną maseczkę.

 

 • Rodziców dzieci z klas III, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii świętej informujemy, że decyzja o terminie tej uroczystości jest w pierwszej kolejności uzależniona od decyzji Ministerstwa Edukacji o powrocie dzieci do szkół. Dopóki ona nie zapadnie, Komunia w planowanym terminie się nie odbędzie. Natomiast, kiedy tylko szkoły ponownie rozpoczną swoją zwyczajną działalność, jak najszybciej spotkamy się z rodzicami, by wspólnie z nimi zdecydować jaki termin Pierwszej Komunii będzie możliwy i najkorzystniejszy. Ustalimy wtedy, czy będzie to termin majowy, czerwcowy czy wrześniowy. Tak samo to dotyczy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.