II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.01.2022

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjne święto Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła.

w przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego.

– W ostatni wtorek wydarzyło się ogromne nieszczęście w naszej parafii. W wyniku wybuchu gazu i pożaru został doszczętnie zniszczony budynek mieszkalny na Kobylcu. Wobec tej tragedii nie możemy pozostać obojętni. Potrzebna będzie pomoc materialna w postaci materiałów budowlanych do ewentualnej odbudowy domu oraz wsparcie finansowe poszkodowanych. Zanim jednak zorganizujemy konkretną pomoc, musimy poczekać na ekspertyzy nadzoru budowlanego, żeby dokładnie wiedzieć, jakie są potrzeby. Teraz gorąco modlimy się o powrót do zdrowia poszkodowanej Pani Haliny, która obecnie w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Całą akcję pomocową będziemy organizowali we współpracy z Panem Sołtysem Kobylca i Radą Sołecką wsi.

Od jutra zapraszamy wszystkich Parafian na specjalne Msze święte „kolędowe” o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, którą poświęcimy, a którą później pokropicie Wasze domy. Ze stolika z gazetami będzie można zabrać kartkę z obrzędem błogosławieństwa domu i pamiątkowe obrazki. Jeżeli ktoś ma takie życzenie, może złożyć na składkę ofiarę „kolędową”, którą każdy kapłan przeznacza w części na różne potrzeby naszej diecezji (np. na Caritas, na Uniwersytet Jana Pawła II, na misje itp.). Natomiast ks. Sławomir wraz z ministrantami pragną Wam przekazać saszetki z poświęconą kredą i kadzidłem. Ofiarę dla ministrantów, aby nie ustawali w gorliwości, można będzie złożyć do skrzynki znajdującej się na stoliku. Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.

Na poniedziałek (3 stycznia) zapraszamy mieszkańców Wolicy;

Na wtorek (4 stycznia) zapraszamy mieszkańców Woli Wieruszyckiej;

Na środę (5 stycznia) zapraszamy mieszkańców Wieruszyc;

Na czwartek (6 stycznia) zapraszamy mieszkańców Ubrzeży;

Na piątek (7 stycznia) zapraszamy mieszkańców Łapanowa (Kotówka i Wymysłów);

Na sobotę (8 stycznia) zapraszamy mieszkańców Łapanowa (pozostałe rejony);

W przyszłym tygodniu zorganizujemy Msze święte dla pozostałych rejonów:

Na poniedziałek (10 stycznia) zapraszamy mieszkańców Lubomierza;

Na wtorek (11 stycznia) zapraszamy mieszkańców Kobylca;

Na środę (12 stycznia) zapraszamy mieszkańców Kępanowa;

Na czwartek (13 stycznia) zapraszamy mieszkańców Grabia;

Na piątek (14 stycznia) zapraszamy mieszkańców Brzezowej;

Na sobotę (15 stycznia) zapraszamy mieszkańców Boczowa;

Oczywiście jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w wyznaczonym dniu, może przyjść na Mszę świętą w innym terminie. Jeżeli natomiast ktoś ma nowy dom i pragnie go poświęcić, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.45. W tym miesiącu nie będzie spotkania formacyjnego dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

– W ostatnim tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Jadwigę Twaróg, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Pomódlmy się za śp. Jadwigę i za wszystkich zmarłych w ubiegłym roku Parafian… Dobry Jezu, a nasz Panie…

 – Wszystkim życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…