II Niedziela Adwentu

KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego

Dzisiaj po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste przyjęcie do parafialnej scholii.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas, które można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiara za świece jest przeznaczona dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej jak także na Pomoc Kościołowi na wschodzie. Minimalna cena małej świecy 6 zł, a dużej 12 zł. Myślę że ofiara będzie większa może się zamknąć w kwocie 10 i 15 zł. Bóg zapłać za ofiarę. Jest taki piękny zwyczaj w niektórych parafiach , że świece z lat ubiegłych (niewypalone) zanosimy na cmentarz na groby naszych bliskich.

Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież przygotowującą się do bierzmowania, dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7,00. Tematem przewodnim tegorocznych rorat jest hasło „Radujcie się Pan jest blisko” Głównym bohaterem jest postać księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego sługi Bożego.

Sakramentalna spowiedź adwentowa będzie w piątek 20 grudnia. Za tydzień szczegóły na ten temat.

W sobotę 21 będzie wyjazd do chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz i ks. Tomasz od godziny 8.30 a ks. Robert od godziny 13.oo. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

Wczoraj w Niegowici, Piotr Apostoluk, Dominik Góral, Piotr Sobczyk zostali pobłogosławieni do posługi Lektora, Życzymy im mocy przekazywanego słowa Bożego po przez czytanie Pisma świętego.
W tym tygodniu:
W poniedziałek po Mszy św. o godz.17.00 spotkanie ministrantów i lektorów wyjeżdzających na turniej piłkarski.
W piątek – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
W sobota – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i dr Kościoła.
PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami jest płyta z koncertu ks. Proboszczów. Cena 10 zł. Zachęcamy do nabycia.

INNE
Zostały wypłacone pieniądze za renowację prezbiterium 231 848.85 gr. Parafia pozyskała z dotacji 159.925,71, a z parafialnego konta wypłaciliśmy 71.923,14. Czekamy na ołtarz posoborowy i instalacje elektryczna. Bóg zapłać za ofiary.