II – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.12.2021

II – Niedziela Adwentu

 

– Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeżeli ktoś ma życzenie wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.30, 12.00 (o nawrócenie grzeszników) i 17.00 (roraty);

– U Pana Kościelnego są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele. W zakrystii i kancelarii są również dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00.

– Wczoraj w Biskupicach na specjalnej Mszy świętej zostali pobłogosławieni i  uroczyście wprowadzeni przez Ks. Dziekana na urząd lektora między innymi najstarsi ministranci z naszej parafii. Nowym lektorom gratulujemy i życzymy, aby dalej pogłębiali swoją wiarę i pięknie czytając Słowo Boże, dawali dobre świadectwo o Chrystusie.

– Centrum Kultury zaprasza dziś o godz. 17.00 na spotkanie ze Świętym Mikołajem na rynku. Mikołaj przyjedzie saniami, rozda prezenty i chętnie zrobi sobie zdjęcia z najmłodszymi. Szczegóły na stronach internetowych
Centrum Kultury. Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego zapraszają w każdy weekend na rynek od 16.00 do 21.00. Można nabyć świąteczne regionalne produkty wykonane przez dzieci oraz lokalnych
przedsiębiorców. Szczegóły na plakatach.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Alicję Kucharczyk i Bolesława Sowę  – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…