II – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6.12.2020 II – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku w sposób szczególny modlimy się o pokój na Białorusi. Natomiast jeżeli ktoś ma życzenie wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie, to może złożyć ofiarę do skarbonki znajdującej się przy drzwiach kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.30, 12.00 (o nawrócenie grzeszników) i 17.00;

– U Pana Kościelnego są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele. W zakrystii i kancelarii są również dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– Poświęcenie medalików będzie w tym roku ze względu na pandemię w trzech grupach:

Klasa 3A – w środę 9 grudnia o godz. 17.00

Klasa 3B i klasa 3 z Grabia – w czwartek 10 grudnia o godz. 17.00

Klasa 3C – w piątek 11 grudnia o godz. 17.00

– W tym tygodniu zakończył się remont kuchni na plebanii. Składamy serdeczne podziękowania kolejnym Parafianom, którzy chętnie i nieodpłatnie pomogli przy tym remoncie.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Jana Kuliga, Krystynę Babral i Annę Piotrowską  – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…