I Niedziela Wielkiego Postu

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

  • Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty, jałmużny i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
  • Z racji listu Metropolity Kakowskiego adoracja przesunięta na następną niedzielę
  • Dzisiaj o 16.00 – gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a zaraz po nich ucałowanie relikwii Krzyża świętego. Za udział w gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej. W Piątek droga krzyżowa  o godz. 16.00. Rozpocznie się od wystawienia Najświętszego Sakramentu, w obecności Pana Jezusa  wystawionego, rozważania Drogi Krzyżowej, a po niej litania do św. Jana Pawła II i Msza św. z konferencją dla kandydatów do bierzmowania klasa 7 i 8.   Dzieci otrzymują obrazki  po drodze krzyżowej. W piątek  o godz. 20.00 Droga Krzyżowa Muzyczna w  zabytkowym kościele. Zapraszamy.  Jest to  także I piątek miesiąca. Spowiedź rano od  6.30 i po południu od godz. 16.00
  • W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalna. O godz. 16.00 zapraszamy Róż Żywego Różańcowa na spotkanie.
  • Skończyły się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Usłyszmy i my wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.

 

PRASA KATOLICKA

 

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

Bardzo dziękuję Panu Góralowi i Panu Leśniakowi, Panu kościelnemu za prace  stolarskie i wykończeniowe. Bóg zapłać.

Wszystkim niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu.