I Niedziela Wielkiego Postu ( 9 III 2019 )

Po południu w nowym kościele o godz. 15.30 Droga Krzyżowa. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza Święta. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust (czyli darowanie kary za grzechy już odpuszczone).

Te nabożeństwa tak mocno są związane z polską tradycją, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w Nich.

 

W środę Msza święta i Nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 17.00.

W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa dla rodziców, młodzieży  i dzieci. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta. O godz. 20.00 muzyczna Droga Krzyżowa w starym kościele. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po południu w nowym kościele o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza święta. Zasadniczo obrzęd posypania głów popiołem przeżywamy w Środę Popielcową na początek Wielkiego Postu. Wyjątkowo jednak dla tych, którzy nie mogli być w środę obrzęd powtórzymy dzisiaj po każdej Mszy świętej.

 

W związku z zapytaniami pragniemy poinformować, że ofiary na sprzątanie kościoła i utrzymanie cmentarza pozostają w takiej formie i wysokości jak dotychczas. Można je wpłacać u państwa sołtysów lub bezpośrednio na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie prosimy bardzo by w miarę możliwości dostosować się do zwyczaju segregowania śmieci na cmentarzu, ułatwia to bardzo prace Osobom odpowiedzialnym za porządek (podkreślę to kolejny raz – naprawdę znakomity). Przy okazji pamiętajmy o tym, że p. Grabarz w ramach prac przy grobach utrzymuje porządek na cmentarzu cały rok.

 

ks.Proboszcz