I Niedziela Adwentu

KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia , przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze myśli i serca ku powtórnemu przyjściu Jezusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W tygodniu Adwentu odprawiana jest Msza święta ku czci NMP. Jest to Msza święta zwana Roratami. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci z lampionami, które będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, młodzież, starszych dorosłych. Niech nie zabraknie także podejmowanych dobrowolnych umartwień i postanowień. Pamiętajmy o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od 8 grudnia.

W tym tygodniu:
W wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
W środę – wspomnienie św. Barbary , dziewicy i męczennicy.
W piątek – wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa. Jest to pierwszy piątek miesiąca Spowiedź rano do 6.30 i po południu od 16.00,o godz. 17.00 Msza św., konferencja dla kandydatów do bierzmowania kl. 8,7. W piątek o godz. 20.00 spotkanie Kręgu Biblijnego
W sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła, patrona pszczelarzy. W sobotę o 16.oo nabożeństwo pierwszej soboty ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nie będzie wyjazdu do chorych z posługą sakramentalna. Wyjazd będzie przed świętami. Termin zostanie podany.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 11,oo uroczyste przyjęcie nowych dziewczyn do scholii parafialnej.
W przyszłą niedzielę Katolickie Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca „ w Łapanowie zaprasza o godz. 14.00 dzieci niepełnosprawne na spotkanie ze św. Mikołajem w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Ogłoszenie dotyczące opłatków i Służby Kościelnej;
Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 7:30 zostały poświęcone opłatki na Stół Wigilijny. Będzie je można nabyć w przedsionku kościoła u panów : Organisty i Kościelnego. Ofiary składane przy tej okazji są dla obu panów częścią wynagrodzenia za ich prace i służbę w kościele. Według uznania, niech to będzie z naszej strony okazanie im wdzięczności.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INNE
Zakończyły się prace dot. renowacji prezbiterium w zabytkowym kościele. Łączna kwota za prace konserwatorskie przy dekoracji malarskiej prezbiterium to kwota 231 848.85.Czekamy na ołtarz po soborowy nawiązujący do głównego ołtarza i na prace elektryczne. Bóg zapłać za ofiary. Komisja skrutacyjna podliczyła zgłoszonych kandydatów. Ponieważ z Lubomierza jest tylko jeden kandydat, w związku z tym nie możemy przystąpić do dalszych czynności wyboru rady. Czekamy na drugiego kandydata z twej miejscowości.