I – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022  

I – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj rozpoczynamy Adwent czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Wraz ze św. Joachimem, ojcem Maryi i dziadkiem Jezusa będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Zbawiciela.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – święto św. Andrzeja Apostoła;

w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeżeli ktoś ma życzenie wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła do przyszłej niedzieli włącznie.

– Od dzisiaj można nabywać u Pana Kościelnego poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

– W grudniu odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną będą tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, natomiast w sobotę po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już grudniowy numer Małego Gościa, a dla najmłodszych miesięcznik Staś. W Gościu Niedzielnym kalendarz na przyszły rok.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Władysławę Bzdyl i Tomasza Lorka – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…