I – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020

I – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj rozpoczynamy Adwent czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Msze święte roratnie odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty pod hasłem „Cud nad cudami” czyli o niezwykłej tajemnicy Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele, a także do łączenia się z nami poprzez transmisję internetową.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła;

w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

– Od dzisiaj można nabywać u Pana Kościelnego poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele. W zakrystii i kancelarii są również dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę z powodu pandemii nie będzie tradycyjnych odwiedzin chorych w domach z posługą sakramentalną. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, odwiedzimy chorych przed Świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście w sytuacji zagrożenia życia prosimy o zgłoszenie i wtedy przyjeżdżamy bez zwłoki. W sobotę po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już grudniowy numer Małego Gościa, a dla najmłodszych miesięcznik Staś. W Gościu Niedzielnym kalendarz na przyszły rok.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Wiktorię Podgórniak i Grzegorza Dudziaka – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…