7 Niedziela Zwykła ( 24 II 2019 )

Po południu o godz. 17:00 Msza św. w starym kościele.

W środę zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy na godz. 17:00.

W piątek I Piątek miesiąca, rano spowiedź w starym kościele, popołudniu od godz. 16:00 w nowym kościele. Na Msze św. i konferencję zapraszamy zwłaszcza Gimnazjalistów.

W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny chorych. Po południu od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Róż Różańcowych z racji I Soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę I Niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień rozpoczęcie 40-godz. nabożeństwa przed Wielkim Postem. Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16:30. O godz. 16:30 Nieszpory, a po nich Msza św. o godz. 17:00 w nowym kościele. Na adorację zapraszamy całą wspólnotę parafialną. Za tydzień informacje o 40-godz. nabożeństwie w poniedziałek i wtorek następnego tygodnia.

Informacje gospodarcze:

Stary kościół: Zostały podjęte starania na szczeblu dokumentów dotyczących prac w starym kościele. Został przygotowany i zatwierdzony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków program odnowy polichromii. Został złożony wniosek o ewentualne dofinansowanie. Przygotowywana jest dokumentacja dotycząca wymiany instalacji elektrycznej. O efektach będziemy informować na bieżąco.

Nowy kościół: Rozpoczęto przygotowania do wymiany okna frontowego (90 m2 szkła). Zostanie założone podwójne szklenie, nowe aluminiowe ramy okienne. Z walorów estetycznych we frontowej szybie kościoła znajdzie się krzyż nawiązujący do wezwania kościoła „Redemptor Hominis – Odkupiciel Człowieka”. Prace w nowym kościele jak Pan Bóg i pogoda pozwoli rozpoczną się przed Świętami Wielkanocnymi.

Pielgrzymi wyjeżdżający jutro do Ziemi Św. proszą o modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej spokojnej niedzieli.

ks.Proboszcz