30 Niedziela Zwykła ( 28 X 2018 )

Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego –  na Mszy świętej o godz. 9:30 uroczyste Te Deum dziękczynne. Po południu o godz. 16:30 Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy dziękować Bogu za wszystkich Ofiarodawców wspierających nasze kościoły. W środę zakończenie nabożeństw Różańcowych  po Mszy św. wieczornej. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i I Piątkiem Miesiąca w środę spowiedź od godz. 16.00.

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte przed południem jak w każdą niedzielę tj. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 oraz na cmentarzu za zmarłych około godz. 14:30. Mszy św. wieczornej nie będzie. O godz. 13:30 w kościele Nieszpory za zmarłych, następnie procesja na cmentarz, tam modlitwy za zmarłych i Msza św. o godz. 14:30. Tradycyjnie zapraszamy na godz. 19:00 na cmentarz na Różaniec za zmarłych prowadzony przez Grupę Apostolską.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym  można zyskać odpust:

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplice we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami – komunia św. i modlitwa ….), który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Tak samo wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1- 8 XI również mogą zyskać odpust.

W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00, 9:00 w starym kościele i 17:00 w nowym kościele. Między Mszami wypominki za zmarłych. Od 2 do 8 listopada Różaniec za zmarłych wraz wypominkami o godz. 16:30.

W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Po południu od 16:00 spowiedź, o 17:00 Msza święta. W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny chorych. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki, także przy sprzyjającej pogodzie w Uroczystość Wszystkich Św. na cmentarzu w godz. 9:00-12:00. We Wszystkich Św. na cmentarzu będzie podstawiony samochód ciężarowy, na który można składać kartony ze zniczy. Prosimy również o segregacje odpadów i wrzucanie w wyznaczone miejsca.

Prace w kościele i wokół kościoła:

W tym tygodniu wykonywane były prace na strychu kościoła związane z ociepleniem. Została także uporządkowana i posprzątana droga na cmentarz. Oczyszczono teren wokół kościoła i frontową część budynku nowego kościoła wraz z wymyciem szyb i zabezpieczeniem na przyszłość przed ptakami. Bardzo gorąco dziękuję parafianom za ogromne zaangażowanie w tych pracach. Zarówno osobom indywidualnym, panom strażakom z Wolicy (każdego dnia do ocieplenia sklepienia kościoła było kilkanaście osób). Również OSP Łapanów przy porządkowaniu drogi dojazdowej na cmentarz i terenu wokół kościoła. W tym tygodniu prace przy ociepleniu kościoła będą dalej prowadzone, dlatego bardzo prosimy w dalszym ciągu o pomoc, również od godziny 17.00. W związku z pracami do środy włącznie Msze święte i Różaniec będą w starym kościele.

ks.Proboszcz