KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

• Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego – na Mszy świętej o godz. 11.00 uroczyste Te Deum dziękczynne. Po południu o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy dziękować Bogu za wszystkich Ofiarodawców wspierających nasze kościoły. Msza św. i o godzinie 18.30 Koncert Proboszczów „ Wdzięczni Bogu za dar świętości Jana Pawła II” Zapraszamy na to wydarzenie modlitewno-muzyczne.
• Poniedziałek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusz. Ks. Kanonikowi składamy najlepsze życzenia imieninowe. Dużo zdrowia i orędownictwa swojego Patrona. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów.
• W czwartek zakończenie nabożeństw Różańcowych. Zapraszam codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00,
• W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i I piątkiem miesiąca Spowiedź w czwartek rano do 6.30 i po południu od 17.00.
• W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte przed południem jak w każdą niedzielę tj. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 oraz na cmentarzu za zmarłych około godz. 14:30. Mszy św. wieczornej w tym dniu nie będzie. O godz. 13:30 w kościele nieszpory za zmarłych, następnie procesja na cmentarz, tam modlitwy za zmarłych i Msza św. o godz. 14:30.
• Tradycyjnie zapraszamy na godz. 19:00 na cmentarz na Różaniec za zmarłych prowadzony przez Grupę Apostolską.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym można zyskać odpust: Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplice we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami – komunia św. i modlitwa ….), który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Tak samo wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1- 8 XI również mogą zyskać odpust.

W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00, popołudniu o godz. 16.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie (z wypominkami) do Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 17:00,. Msza św. Rano między Mszami wypominki za zmarłych. Od 2 do 8 listopada Różaniec za zmarłych wraz wypominkami o godz. 16:30.

Od listopada do marca w porze zimowej w niedzielę jak i w tygodniu Msza św. o godz. 17.00.

Od listopada wg zarzadzania metropolity arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przez cały rok pól godziny przed wieczorną Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Na zakończenie adoracji, jeden dziesiątek różańca i Litania do św. Jana Pawła II.

W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny chorych z posługa sakramentalna.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Wspomnienie św. Huberta o godz. 11.00 na sumie – Msza św. Herbertowska. Zapraszamy wszystkich myśliwych, leśników, sympatyków. Msza z zespołem sygnalistów Hagar z UR.

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki, także przy sprzyjającej pogodzie w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w godz. 9:00-12:00.

Z dniem 21 października na wieczornym spotkaniu z Radą Parafialną, na mocy statutu O Radzie Parafialnej w Archidiecezji Krakowskiej zgodnie z pkt. 9 została rozwiązana rada parafialna. Mamy miesiąc czasu na wytypowanie kandydata do rady parafialnej z poszczególnej miejscowości, gdzie wybory będą z nowym rokiem liturgicznym. Rada ma kadencyjność- trzy letnią, chyba że proboszcz przedłuży o jedna kadencję.

Bardzo dziękuję dotychczasowej radzie za trud i pracę przez tyle lat w kształtowaniu parafii. Bóg zapłać.

Poniedziałek 4 listopada o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

8 listopada piątek o godz. 17. Msza św. z konferencją dla kandydatów do bierzmowania.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INNE
• Na cmentarzu jest podstawiony samochód ciężarowy, na który można składać kartony ze zniczy. Prosimy również o segregacje odpadów i wrzucanie w wyznaczone miejsca.