28 Niedziela Zwykła ( 14 X 2018 )

Dzisiaj XVIII Dzień Papieski – przypominamy postać świętego Jana Pawła II – jak w latach ubiegłych młodzież zbiera do puszek datki na cele stypendialne- wspierając w ten sposób Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki temu setki młodych ludzi może zdobywać wiedzę, a My budujemy „żywy pomnik” Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Po południu o 16.30 Nabożeństwo Różańcowe w starym kościele. W tygodniu po Mszy świętej o godzinie 17.00. Zachęcamy gorąco w dalszym ciągu do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła.

We wtorek wsp. św. Jadwigi Śląskiej.

W środę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek św. Łukasza, ewangelisty.

W piątek III piątek miesiąca. W czasie Nabożeństwa Różańcowego Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Różańcu spotkanie Lektorów.

W ramach obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, nasz Dekanat (nasza parafia) otrzymał zaproszenie do Centrum Jana Pawła II w Krakowie na najbliższy piątek na godzinę 7.30 na Różaniec i na godz. 8.00 na Mszę świętą. Zachęcamy gorąco do wyjazdu indywidualnego.

W sobotę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej Archidiecezji.

W sobotę o godz. 10.30 w starym kościele Msza święta dziękczynna za sezon motocyklowy. Na Mszę świętą zaprasza ks. Tomasz i Motocyklowy Klub Strażaków.

Niewielkim zmianom uległy godziny przyjęć w kancelarii parafialnej. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kościołach.

W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki. Serdeczne Bóg zapłać Panom, którzy całą sobotę porządkowali teren przy naszych świątyniach.

Zostały zakończone prace przy ogrzewaniu kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i kaplicy przedpogrzebowej. Następną inwestycją będzie ocieplenie sklepienia kościoła. Został już zamówiony materiał. W przyszłą niedzielę szczegóły.