KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE
• Poniedziałek – wspomnienie św. O. Pio , prezbitera
• Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
• Piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
• Sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Sprawy gospodarcze.

Trwają prace renowacyjne prezbiterium w zabytkowym kościele, Rozpoczęły się prace dotyczące powstania ołtarza po soborowego i ambonki nawiązujące do stylu i wzoru ołtarza głównego. Przymierzamy się do zrobienia ławek do kaplicy Matki Bożej tak aby była już jednolitość w całym kościele.

Powstał projekt dot. wymiany kabli elektrycznych w zabytkowym kościele, który będzie realizowany. Zostały wykonane prace dotyczące pozłocenia kielichów i puszek oraz monstrancji. Te działania trwają dalej i sporo jeszcze przed nami, choćby pozłocenie lamp wiecznych w zabytkowym kościele, które wiszą w prezbiterium.

Zostały wykonane prace dot. renowacji feretronów, chorągwi, insygniów różańcowych, na miarę możliwości. Zostały wykonane prace porządkowe dot. stodoły i przystosowania jej na cele gospodarcze i garażowe, zamocowanie bramy garażowej.

Czekamy na rozpoczęcie prac reparacyjnych posadzki w nowym kościele oraz dokończenie prac dotyczących ogrzewania. Został zakupiony profesjonalny odkurzacz do sprzątania, traktor kosiarka wraz z przyczepą, myjka karcher, zostało wykonane oświetlenie wokół plebani. Permanentnie trwają prace porządkowe w dolnym kościele.

Wiele tematów jeszcze mamy do wykonania choćby, renowacja kropielnic, renowacja żyrandola, renowacja witraża z naprawą, renowacja korony Matki Bożej Fatimskiej. Czy odnowienie obelisku pamięci ofiar wojny, Katynia.

Wiele dzieje się pac drobnych ukrytych, które wymagają ludzkiego zaangażowania i nakładów finansowych, a nie koniecznie są widoczne. Bardzo dziękuję za ofiary składane na tacę, ale także i te przesyłane na konto. Bóg zapłać. Jakie zamierzenia. Wszystko wymaga nakładów, a zatem trzeba przekładać zamierzenia na możliwości, bardzo duża praca będzie dot. malowania kościoła i dalszych prac renowacyjnych polichromii w zabytkowym kościele nawy głównej i wiele innych czynności dot. świątyni. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję. Bóg zapłać. Trwajmy w jedności w której jest siła i moc. Bóg zapłać za ofiary.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i rozpoczętego tygodnia.