25 Niedziela Zwykła ( 23 IX 2018 )

Po południu na godz. 16:30 do Domu Kultury w Łapanowie zapraszamy na sztukę pt. „W poszukiwaniu rodzinnej miłości” w wykonaniu apostolskiej grupy teatralnej Animusz.  Natomiast o godz. 19.00 w starym kościele odbędzie się koncert muzyczno-poetycki „Piórem spisane, piórkiem zagrane”.

W tym tygodniu :

W czwartek wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W piątek wsp. św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej.

W sobotę  świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Za tydzień Msza święta wieczorna w starym kościele o godz. 17.00. Przed Mszą świętą o godz. 16.30 procesja wokół kościoła na rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Nabożeństwa Różańcowe będą po Mszach świętych. Szczegóły za tydzień, niemniej już dziś gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach – dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie chłopców pragnących zostać ministrantami, w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów. Grupa Apostolska będzie miała spotkanie w sobotę o godz. 17.00.

Sprawy gospodarcze:

• W tym tygodniu zostały zakończone prace przy konserwacji dachu i ogrodzenia na starym kościele. Zarówno dach jak i ogrodzenie zostało zabezpieczone środkami do tego przeznaczonymi (Incopal Gontox). Zużyto 980 litrów środka impregnującego. Zostało także wymienionych około 600 najbardziej zniszczonych gontów. Koszt całkowity prac, wraz z podnośnikiem to 25.300 złotych. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • Serdeczne podziękowania także Osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach, zarówno przy starym, jak i nowym kościele.

Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej zostało podjętych także wiele spraw związanych z duszpasterstwem w naszej parafii. Zarówno sprawy gospodarcze jak i duszpasterskie będą wszystkim systematycznie przedstawiane. Z najważniejszych spraw gospodarczych – w najbliższym czasie będzie przygotowywana przynajmniej częściowa modernizacja ogrzewania w nowym kościele. W trakcie realizacji będą przedstawiane szczegóły.