KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj uroczyste dziękczynienie za tegoroczne plony. Podczas Mszy św. godz. 11.00 będziemy Bogu dziękować za dar chleba. Stowarzyszenie Przyjazna Wolica zaprasza na świętowanie, które rozpocznie się na rynku o godz. 17.00.
• W piątek – Wspomnienie. św. Jana Chryzostoma, biskupa i dr Kościoła. O godz. 18.00 Nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy całą parafię. O przygotowanie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Grabia. Bardzo prosimy o zabranie feretronów i chorągwi, insygnia na procesję.
• W sobota -Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. możliwość ucałowania Relikwii Krzyża.
Spotkania w tym tygodniu:
• Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 18.00 (Msza święta i spotkanie)
• Scholi w piątek o godz. 15.00
• Ministrantów i lektorów w piątek po Mszy wieczornej.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INNE
Bardzo prosimy, abyśmy szanowali prace innych. Mamy bardzo dobrze utrzymany cmentarz ale niestety są osoby, które nie szanują tej pracy, podrzucając śmieci na cmentarz (przecież każde gospodarstwo winno mieć podpisaną umowę z Zakładem Komunalnym) śmiecą w koło kościoła pozostawiając różne rzeczy po sobie od butelek po pety z papierosów. Prosimy również by trawę i ziemię wyrzucać na kompostownik.

Bardzo prosimy aby każdy grób miał krzyż i tabliczkę znamionową. W przeciwnym razie taki usypany grób jest traktowany jako samowolka i zostanie usunięty.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny odpoczynek Śp. Eugeniusz Pacura, Śp. Władysław Kulig, Śp. Genowefa Węglarz. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu, wieczny odpoczynek….

Wszystkim życzymy miłej niedzieli.